Padel House ry

Jäsenyys

Kannatusjäsenyys

Kun haluat ensisijaisesti tukea Padel Housen toimintaa, voit valita seurajäsenyyden sijaan kannatusjäsenyyden ja tukea seuramme toimintaa valitsemallasi summalla.

Seuran jäsenmaksut

Aikuiset: 40 €
Juniorit (alle 18v): 25 €

Liittymismaksu: 0 €



Tarjoamme jäsenillemme lukuisia jäsenetuja ja paljon tapahtumia. Tutustu tarjontaan ja ilmoittaudu jäseneksi! Jäsenyys on aina voimassa kalenterivuoden.

JÄSENEDUT

  • Yksi kahden tunnin vuoro yhden tunnin hinnalla (ma-pe 7-16)
  • Mahdollisuus varata aikoja 7 päivää etukäteen (norm. 2 päivää) kentillä 13-18
  • Mahdollisuus varata aikoja 6 viikkoa etukäteen (norm. 4 viikkoa) kentillä 1-12
  • Padel House Liigan osallistumismaksu veloituksetta (norm. 60€)
  • Jäsenalennusta kenttävuoroista (ei arkisin 16-21)
  • Pallotuubit aina erikoishintaan 5€/tuubi (norm. 7-8€)
  • Pallotykin vuokraus 8€/tunti (norm. 10€)
  • Tuntuvia jäsenetuja Pro Shopista
  • Oikeus erikoishinnoitteluun (mm. ”perhepadelit” ja ”paripadelit” hintaan 20€/tunti)
  • Vuokra- ja testimailat aina erikoishintaan 3€/kerta (norm. 4€)
  • Osallistumisoikeus jäsenille tarkoitettuihin tapahtumiin
  • Jäsenalennusta seuran järjestämistä tapahtumista ja kursseista
  • Suomen Padelliiton jäsenyys. Liittymällä Padel House ry:n jäseneksi pääset myös osallistumaan Padelliiton virallisiin kilpailuihin (Finnish Padel Tour, Kansalliset kisat, SM -kisat). Huom! Tarvitset lisäksi liiton kilpailulisenssin (lisätiedot: www.padel.fi).

LIITY TÄSTÄ SEURAN JÄSENEKSI

PADEL HOUSEN WHATSAPP-PELIRYHMÄT

Ylläpidämme WhatsApp-ryhmiä uuden peliseuran löytämisen ja pelien sopimisen helpottamiseksi. Jos haluat mukaan ryhmiin, lähetä viesti alla oleville yhteyshenkilöille, niin he etsivät sinulle sopivan ryhmän.

Naisten ryhmien yhteyshenkilö: Lennu Vuorinen (044 012 3121)

  • A-ryhmä
  • B-ryhmä
  • C-ryhmä
  • D-ryhmä

Miesten ryhmien yhteyshenkilö: Sasu Mellanen (040 526 3444)

  • A-ryhmä
  • B-ryhmä (B+ a B-)
  • C-ryhmä (C+ ja C-)
  • D-ryhmä

Valmennus

Viikoittaiset valmennusryhmät

Järjestämme kevätkaudella (11.1-20.6) viikoittaiset 1-1,5h kestävät valmennusryhmät alla olevina aikoina. Jokaiseen ryhmään mahtuu 4 pelaajaa ja ryhmiin sitoudutaan koko kaudeksi.

Hinta arkisin: 1h = 25€ ja 1,5h = 37,5€

Arkipäivän ryhmävalmennukset (suluissa vapaat paikkamäärät)

Ma 14.30-16.00 (Sarianne) – Taso Naiset C / Miehet D (4)
Ma 17.00-18.30 (Sarianne) – parilliset viikot TÄYNNÄ
Ma 17.00 18.30 (Sarianne) – parittomat viikot TÄYNNÄ
Ma 17.00-18.30 (Robi) – TÄYNNÄ
Ma 18.30-20.00 (Robi) – TÄYNNÄ
Ma 20.00-21.00 (Robi) – TÄYNNÄ

Ti 16.30-17.30 (Mathias) – TÄYNNÄ
Ti 17.00 -18.00 (Robi) – TÄYNNÄ
Ti 17.30-19.00 (Mathias) – TÄYNNÄ
Ti 18.00-19.00 (Robi) – TÄYNNÄ
Ti 19.00-20.30 (Mathias) – Taso Naiset C-D (1)
Ti 19.00-20.00 (Robi) – TÄYNNÄ

Ke 16.30-18.00 (Niko) parilliset viikot – TÄYNNÄ
Ke 18.00-19.30 (Niko) parilliset viikot – TÄYNNÄ
Ke 16.30-18.00 (Niko) parittomat viikot – Taso Miehet C- (1)
Ke 18.00-19.30 (Niko) parittomat viikot – TÄYNNÄ

To 14.30-16.00 (Sarianne) – Taso Naiset C / Miehet D (4)
To 16.00-17.30 (Sarianne) – Taso Naiset C / Miehet D (4)
To 17.30-19.00 (Niko) – TÄYNNÄ
To 16.30-18.00 (Robi) – TÄYNNÄ
To 18.00-19.00 (Robi) – TÄYNNÄ
To 19.00-20.00 (Robi) – TÄYNNÄ
To 20.00-21.00 (Robi) – parilliset viikot TÄYNNÄ
To 20.00-21.00 (Robi) – parittomat viikot TÄYNNÄ

Pe 8.30-10.00 (Robi) – Taso Naiset B / Miehet C- (1)

Lauantain ryhmävalmennukset

Lauantain ryhmävalmennuksissa harjoitellaan kahdella kentällisellä ja yhdellä valmentajalla. Yhdellä kentällä harjoitellaan viikoittain vaihtuvia teemoja valmentajan kanssa ja toisella kentällä on pelinomaisempaa harjoitusta valmentajan ohjeilla.

Lauantaisin (vaihtuva valmentaja): 10.30-11.30 (2)
Taso Aloittelevat – Kausimaksu 260€ / 17 kertaa

Lauantaisin (vaihtuva valmentaja): 11.30-13.00 – TÄYNNÄ
Taso Miehet D / Naiset C – Kausimaksu 390€ / 17 kertaa

Lauantaisin (vaihtuva valmentaja): 13.00-14.30 (3)
Taso Miehet C / Naiset B+ – Kausimaksu 390€ / 17 kertaa

HUOM! Päivämäärät, jolloin ei ole lauantaisin harjoituksia:

Padel Housen kilpailut 29-31.1.2021
Talviloma 22-28.2.2021
Padel Housen kilpailut 26-28.3.2021
Pääsiäinen 2-5.4.2021
Padel Housen kilpailut 9-11.4.2021
Vappu pe 30.4-1.5.2021

Ilmoittautumisohjeet

Tiedustelut: max@padelhouse.fi

Ilmoittautumisen yhteydessä pyytäisimme arvion pelitasostanne ja/tai kertomaan mihin Padel House -tasoryhmään kuulutte tai missä Padel House Liigan lohkossa pelaatte.

Voitte myös ehdottaa esim. kaveriporukallenne muita teille sopivia ajankohtia säännölliselle valmennusryhmälle, niin pyrimme järjestämään sen teille!

Alkeis- ja jatkokurssit (2h)

Järjestämme noin kerran kuukaudessa alkeis- sekä jatkokurssin. Kurssi kestää kaksi tuntia ja hinta sisältää myös lainamailat. Halutessasi voit myös kokeilla Padel Housen testimailoja.

Syyskauden kurssiajankohdat:

Alkeiskurssit
24.1.2021 klo 11.00-13.00 (TÄYNNÄ)
21.2.2021 klo 11.00-13.00 (TÄYNNÄ)
21.3.2021 klo 11.00-13.00

Jatkokurssit
24.1.2021 klo 14.00-16.00 (TÄYNNÄ)
21.2.2021 klo 14.00-16.00 (TÄYNNÄ)
21.3.2021 klo 14.00-16.00

Hinta: 55€/pelaaja (50€ jäsenille)

Ilmoittautumiset: max@padelhouse.fi

Molemmille kursseille mahtuu 8 ensimmäistä ilmoittautunutta!

Alkeiskurssi sisältää tutustumisen padelin saloihin. Kurssilla käydään läpi padelin säännöt, peruslyöntien tekniikat, lentolyönnit, yhden lasin jälkeiset lyönnit ja syöttäminen. Lisäksi puhumme padelin perustaktiikasta ja harjoittelemme sitä käytännössä kurssin lopussa.

Kurssille voi osallistua vaikkei olisi padelkokemusta lainkaan, mutta myös kokeneemmat pelaajat hyötyvät paljon perustekniikoiden läpikäymisestä.

Jatkokurssi on tehostettu kurssi, jossa syvennytään sekä
hyökkäämiseen että puolustamiseen.

Hyökkäysosiossa harjoittelemme erityisesti lentopeliä ja sen erilaisia käyttötarkoituksia ja lyöntisuuntia. Puolustusosiossa alamme perehtyä sekä yhden että kahden lasin jälkeisiin lyönteihin.

Kurssille kannattaa tulla, mikäli padelkokemusta on jo kertynyt useita kymmeniä pelikertoja ja haluaa syventää osaamistaan padelin ominaisissa tilanteissa. Kurssi sopii myös erinomaisesti padeliin siirtyville kokeneille tenniksen pelaajille.

Aamupadelit

Järjestämme kevätkaudella (11.1-20.6) kaksi kertaa viikossa eri tasoryhmille suunnatut aamupadelit aina tiistaisin ja torstaisin klo 7.30-9.00.

Yhdellä kentällä harjoitellaan viikoittain vaihtuvia teemoja ja muilla kentillä on vapaata peliä.

Pelien jälkeen on mahdollista nauttia cateringkumppanimme (Is It Cooking) laadukkaat aamupalatarjoilut.

Tiistain tasoryhmät: Miehet A-B (ryhmä 1)
Tiistain tasoryhmät: Miehet C+ / Naiset A (ryhmä 2)

Torstain tasoryhmät: Miehet C / Naiset B (ryhmä 3)
Torstain tasoryhmät: Naiset C-D / Miehet D (ryhmä 4)

Hinta: 25€ (ilman aamupalaa 20€)

Ilmoittautumiset (aamupalalla tai ilman ja mahdolliset ruoka-allergiat sekä mihin ryhmään ilmoittaudut) viimeistään edeltävänä päivänä klo 18 mennessä: max@padelhouse.fi / 050 3003 595

Lounaspadelit

Järjestämme kevätkaudella (11.1-20.6) lounaspadelit kaikentasoisille pelaajille aina tiistaisin klo 11.30-13.00.

Yhdellä kentällä harjoitellaan viikoittain vaihtuvia teemoja ja muilla kentillä on vapaata peliä.

Pelien jälkeen on mahdollista nauttia cateringkumppanimme (Is It Cooking) laadukkaat lounastarjoilut.

Tasoryhmä 1: Miehet C / Naiset B
Tasoryhmä 2: Naiset C-D / Miehet D

Hinta: 20€ ilman lounasta (lounas 11,50€)

Ilmoittautumiset (lounaalla tai ilman sekä mihin ryhmään ilmoittaudut) viimeistään edeltävänä päivänä klo 18 mennessä: max@padelhouse.fi / 050 3003 595

Yksityistunnit

Yksityistunti on erinomainen tapa viedä pelitaitojasi uudelle tasolle. Harjoituksissa voidaan keskittyä yksilöidysti juuri sinulle olennaisiin pelin osa-alueisiin. Voit myös keskustella valmentajiemme kanssa toiveistasi etukäteen. Erilaisia osa-alueita ovat esimerkiksi:

  • hyökkääminen
  • puolustaminen
  • kulmapeli
  • ilmapeli
  • sijoittuminen
  • yhteistyö peliparin kanssa

Yksityistunnin hinnat sis. kenttämaksun riippumatta henkilömäärästä (1-4):

Arkisin 7-16 – 80€/tunti (5-kerran paketti 375€)
Arkisin 16-23 – 95€/tunti (5-kerran paketti 450€)
Viikonloppuisin – 90€/tunti (5-kerran paketti 425€)

Tiedustelut: max@padelhouse.fi

Padelfysiikkaa Sariannen kanssa – LISÄTIETOA TULOSSA ALKUVUODESTA!

Fyysinen harjoittelu on tärkeä osa kaikkia mailapelejä – myös padelia. Sillä tähdätään mailapeleistä aiheutuvien toispuoleisuuksien, jumien ja kiputilojen kuntouttamiseen sekä yleisesti loukkaantumisten ennaltaehkäisyyn. Säännöllinen fysiikkaharjoittelu parantaa myös suorituskykyäsi jolloin kehityt nopeammin sekä voit nauttia harrastuksestasi enemmän. Mailapelit ja säännöllinen fysiikkaharjoittelu on myös todettu tutkimuksissa maailman terveellisimmäksi yhdistelmäksi parantaa terveyttä, fyysistä kuntoa sekä pidentää elinikää.

Juniorit

Järjestämme keväällä juniorivalmennusta aina tiistaisin ja lauantaisin. Ikähaarukka junioreissa on 6-17 vuotta. Junioritoiminta alkaa tammikuussa viikolla 2 (11-17.1) ja päättyy viikolla 24 (14-20.6). Ryhmiin sitoudutaan koko kaudeksi.

Junioriryhmät on jaettu kahteen kategoriaan:

Harrasteryhmä on suunnattu padelia aloitteleville 6-17 vuotiaille.

Adidas Junior Team on Padel Housen kilparyhmä, joka on suunnattu 11-16 vuotiaille.

VIIKOITTAISET VALMENNUSRYHMÄT

Harrasteryhmät:

Lauantaisin klo 10.30-11.30 (Kausimaksu 200€ / 20 kertaa sis. jäsenyyden)
Ryhmä 1: 6-8v (TÄYNNÄ)
Ryhmä 2: 8-10v (TÄYNNÄ)

Lauantaisin klo 11.30-13.00 (Kausimaksu 300€ / 20 kertaa sis. jäsenyyden)
Ryhmä 3: 11-14v (TÄYNNÄ)
Ryhmä 4: 14-17v (TÄYNNÄ)

Lauantaisin klo 13.00-14.30 (Kausimaksu 300€ / 20 kertaa sis. jäsenyyden)
Ryhmä 5: 11-14v (TÄYNNÄ)
Ryhmä 6: 14-17v (TÄYNNÄ)

Ryhmät jaetaan lähtökohtaisesti iän mukaan, mutta tarvittaessa myös osaamisen mukaan.

Adidas Junior Team:

Tiistaisin klo 16.30-18.00 (Hinta 30€/kerta sis. jäsenyyden)
Tiistaisin klo 18.00-19.30 (Hinta 30€/kerta sis. jäsenyyden)

Hae mukaan Adidas Junior Teamiin, johon valitsemme yhteensä 16 pelaajaa. Lähetä hakemus sähköpostitse (mikko@padelhouse.fi) ja sisällytä siihen nimi, ikä, lyhyt esittely padeltaustasta tai muusta mailapelitaustasta sekä halukkuudesta kilpailla.

Haku päättyy ensi viikon 15.1.2021

Kaikkiin hintoihin sisältyy myös lainamailat sekä lapsiparkin ja lämmittelyalueen vapaan käytön.

HUOM! Päivämäärät, jolloin ei ole harjoituksia:

Talviloma 22-28.2.2021
Pääsiäinen 2.4-5.4.2021
Vappu pe 30.4-1.5.2021

Mahdollisten tapahtumien takia tarjoamme aina korvausvuoron saman viikonlopun sunnuntai-iltapäivälle.

Juniorivalmennuksesta kiinnostuneet voivat olla yhteydessä Mikko Rouvalaan (mikko@padelhouse.fi) sähköpostitse.

Valmentajat

Max Sjövall, valmennuspäällikkö
max@padelhouse.fi / 050 300 3595

Max on useita vuosia ollut Suomen kiistaton ykköspelaaja, siitä hyvänä esimerkkinä kahdeksan peräkkäistä SM-kultaa. Vahvan pelaajataustansa lisäksi hän on suorittanut Suomen Padelliiton Taso 1-ohjaajakoulutuksen sekä saanut paljon valmennusoppia ulkomailta.

Mikko Rouvala, juniorivalmennuspäällikkö
mikko@padelhouse.fi / 050 912 9678

Mikko valmentaa päätyökseen tennistä ja toimii HVS-tenniksen valmennustiimissä. Nuoresta iästä huolimatta kokemusta eritasoisten pelaajien valmennuksesta hänelle on kertynyt jo yli viisi vuotta. Mikko on suorittanut Suomen Padelliiton Taso 1-ohjaajakoulutuksen.

Robi Ylänkö

Robilla on usean vuoden kokemus valmentajana kuntosalimaailmassa sekä yli vuoden kokemus padelin valmentamisesta. Aktiivisena kilpapelaajana hän on pelannut vuodesta 2018. Robilla on Suomen Padelliiton Taso 1- ohjaajakoulutus.

Niko Neuvonen

Niko on kilpaurheillut jalkapallossa ja useassa mailapelissä läpi nuoruutensa. Valmennuskokemusta Nikolla on padelin lisäksi jalkapallosta sekä sulkapallosta. Hän on myös suorittanut Suomen Padelliiton Taso 1 -ohjaajakoulutuksen.

Sarianne Vallioniemi

Padelin valmentamisen lisäksi Sarianne on kerryttänyt valmennusvuosia kuntosalimaailmassa jo useamman vuoden. Sarianne pitää huolen omasta kehittymisestä padelissa ja käy säännöllisesti valmennuksessa. Sarianne kisaa aktiivisesti ja on myös osa naisten maajoukkuetta. Sarianne toimii Padel Housessa myös fysiikkavalmentajana.

Sakari Harima

Sakarilla on yli 20 vuoden pedagoginen kokemus lasten, nuorten ja aikuisten kanssa työskentelystä. Sakari on pelannut padelia viitisentoista vuotta, voittanut kilpaurallaan mm. senioreiden Suomen mestaruuksia ja on myös suorittanut Suomen Padelliiton Taso 1 -ohjaajakoulutuksen.

Mika Koivu

Mika on kilpaurheillut padelin lisäksi mm. salibandyssä, jalkapallossa, golfissa ja useassa mailapelissä lähes koko elämänsä. Valmennuskokemusta Mikalla on padelin lisäksi jalkapallosta ja salibandystä.

Sasu Mellanen

Sasulla on padelkokemusta yli seitsemän vuoden ajalta ja on edustanut Suomea M45-maajoukkueessa. Viiden tyttären isälle kiinnostavimmat valmennushaasteet löytyvät junioreista sekä naispelaajista. Sasu on suorittanut Suomen Padelliiton Taso 1 -ohjaajakoulutuksen.


Mathias Suves

Hallitus

Marja-Leena Vuorinen, puheenjohtaja
Tommi Vilhunen
Elina Rantamäki
Sasu Mellanen

Seuran toiminnanjohtaja: Max Sjövall

Ota meihin yhteyttä